Мектеп туралы

Гуров Андрей Анатольевич

Алматы қаласы спорт Басқармасы, Алматы қаласы «Жоғары спорт шеберлігі мектебі» МКҚК директоры.

Жоғары білімі:

Қазақтың Спорт және Туризм Академиясы, мамандығы – «дене шынықтыру және спорт».

Оқ атудан – ҚР Халықаралық дәрежедегі Спорт шебері .

ҚР еңбек сіңірген жаттықтырушы.

ҚР жастар құрамасынын аға жаттықтырушысы.

2004 ж. Олимпиада ойындарының қатысушысы.

Азия ойындарының Чемпионы 2006 ж.

Азия ойындарының қола жүлдегері 2010,2014 ж.ж.

 Алматы қаласы спорт басқармасының

№ 3 ОРМБЖМ-нен МКҚК «Жоғары спорт шеберлігі мектебі» - не

қайта құрылды.

Алматы қаласы Әкімінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы № 5/829 қаулысына сәйкес, № 3 ОРМБЖМ құрылды. Алматы қаласы Әділет департаментінің 2005 жылғы 02 қыркүйектегі № 53156-1910-ГП заңды тұлғаға мемлекеттік қайта құрылу куәлігі берілді.

2010 ж. Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № 2/252 қаулысына сәйкес 2010 жылдың 01 қыркүйегінде № 3 ОРМБЖМ МКҚК «Жоғары спорт шеберлігі мектебі» болып қайта құрылды.

ЖСШМ-де 30 спорт түрі бар: конькимен жүгіру спорты, мәнерлеп сырғанау, шаңғы жарысы, тау шаңғы спорты, , шаңғы қоссайысы, шаңғымен тұғырдан секіру, биатлон, сноуборд, шорт-трек, керлинг, шайбалы хоккей (ерлер), шайбалы хоккей (әйелдер), допты хоккей, спорттық бағдарлау, каратэ-до , каратэ-до кекушинкай, каратэ –до годзю-рю, каратэ-до шинкиокушинкай, қазақ күресі, джиу-джитсу, пауэрлифтинг, муай-тай, қол күресі, ушу, спорттық балық аулау, самбо, кикбоксинг, спорттық би, ұлттық спорт (ат спорты), тоғызқұмалақ.

Оқушылар контингенті 412 спортшыдан тұрады.

Спорт дайындығы байланысты: 1 деңгей және СШҮ – 100 спортшы, СШ – 92 спортшы, ХДСШ – 53 спортшы, ЕС СШ – 2 спортшы.

Жаттықтырушы-оқытушылар саны:

Жаттықтырушы-оқытушылар құрамы 44 адамнан тұрады, оның ішінде 8-і штаттық болып табылады. Жоғары дене шынықтыру білімі бар 44 жаттықтырушы. «ҚР Еңбек сіңірген жаттықтырушысы» атағы бар 12 жаттықтырушы, спорттық атақтары: ҚР Еңбек сіңірген спорт шебері – 1адам, Халықаралық дәрежедегі спорт шебері – 11 адам, ҚР Спорт шебері – 10 адам, жоғары біліктілік дәрежесі – 18 жаттықтырушы, бірінші біліктілік дәрежесі – 6 адам, екінші біліктілік дәрежесі – 5 адам.

Үздік нәтижелері:

Қазақстан Республикасы Чемпионатының - чемпиондары:

А.Мұхамадиев (конькимен жүгіру спорты, 500м., 1500м., 3000м., 5000м қашықтықтары, қаңтар 2016ж.).

А.Мухамадеев ( конькимен жүгіру спорты 2017 ж.) (1500м.), М.Баклашкин (1500м., 5000м., 10000 м.), Ф.Мезенцев (500м., 1000м)

Д.Адылов (конькимен мәнерлеп сырғанау, желтоқсан 2015ж.).

Ч.Ракпаров (шаңғы қоссайысы, ақпан 2016ж.).

Гайрбеков Р. (масстарт), (шаңғы қоссайысы, 2017 ж.).

А.Королев (шаңғымен тұғырдан секіру, ақпан 2016ж.).

Григорова М.( слалом), Закурдаев И. (слалом),Закурдаев И. (супер-гигант) ( тау шаңғы спорты 2017 ж.)

Башмаков Н. (командный спринт), Воробьев А. (кросс, спринт), Шурыга А. (5 км ). Шалыгмина К. (лыжероллеры), Ковалев А.(лыжероллеры).( Шаңғы жарысы 2017 ж.)

Кравченко В.,Лаптиева М.(открытый класс), Жуматаев А., Атмаджа Д.(латина) (спорттық би 2017 ж.).

Д.Амирали, А.Будкина, Н.Нұрболдыұлы, Б.Крымбаев (қазан 2015ж.), С.Орынбаев, Е.Ахметова (каратэ-до, наурыз 2016ж.).

С.Орынбаев (ката), Шубаев Б. (кумитэ), Амирали Д. (кумитэ), Ахметова Е.(ката), Крымбаев Б. (кумитэ), (каратэ-до 2017 ж.)

Кабдолова Ж., Каирмагамбетов Т.( каратэ-до кекушинкай 2017 ж.)

З.Райфова, А.Пржанова, М.Нигматуллаев, Ғ.Қырғызбаев, Ғ.Қырғызбаев, З.Файзолланова (қазақ күресі, наурыз 2016ж.).

Нигматуллаев М.(55 кг ), Туленбай К. (66 кг), Есказиев А. ( 60 кг), Жанатаев Е. (82 кг), Абушахман Б.(90 кг) (қазақ күресі 2017 ж.).

С.Назаренко, И.Селиванова (пауэрлифтинг, сәуір 2016ж.).

О.Касимов, Р.Исраилов, Б.Бариев, Т.Кумаров, Н.Орынбасаров (джиу-джитсу, наурыз 2016ж.).

Вильмусов Б. (60 кг), Ашимжанов С. кг), Серикбай Т. (90 кг) (ушу 2017 ж.)

Золотов А. (Қол күресі 2017 ж.).

Қиялбек Н.,(68 кг), Аязбаев К.(90кг),(самбо 2017 ж.).

Пак Е.( Спорттық балық аулау 2017 ж.)



Азия Чемпионаты

Чемпиондар: Н.Ақпанбет (каратэ-до, желтоқсан 2014ж.), А.Курамшин (пауэрлифтинг жатып көтеру және тұрып көтеру желтоқсан 2015ж.). 1 орын – Бутенко О.(74), Цой В.(83),(пауэрлифтинг 2017 ж.). Касимов О. (76 кг) (джиу-джитсу 2017 ж.). Кравченко В.,Лаптиева М.(европейская программа) (спорттық би 2017 ж.). Еркін К. (80 кг), Қойбағар М. ( самбо 2017 ж.).

Жүлдегерлер: Д.Амирали – 3 орын (каратэ-до кумитэ, қазан 2015ж.), 2 орын – Цой В.(83) (пауэрлифтинг 2017 ж.), Ю.Захаров – 2 орын (пауэрлифтинг отырып және жатып көтеру желтоқсан 2015ж.). 3 орын – Амирали Д. (55 кг), ( каратэ-до 2017 ж.) 2 орын- Григорова М.( слалом), (Тау шаңғы спорты 2017 ж.). 2 орын – Устинов В. 3 орын – Василенко Н. (Қол күресі2017 ж.). 3 орын -Абдразаков Р. (қазақ күресі 2017)

Әлем Чемпионаты  

Чемпиондар: Д.Амирали (каратэ-до жастар арасындағы кумитэ шиторю, қыркүйек 2013ж.), В.Старков, Р.Юльчиев (пауэрлифтинг жатып және тұрып көтеру қараша 2015ж.), Я.Касымов (джиу-джитсу сәуір 2016ж.), Айсадилов Т.(69 кг), Тлеумбетов Е. (56 кг) (джиу-джитсу 2017 ж.).

Жүлдегерлер: К.Дүзгембаев - 3 орын, Е.Кәкіш - 3 орын (каратэ-до жастар арасында шиторю кумитэ, қыркүйек 2013ж.), А.Курамшин - 2 орын (пауэрлифтинг жатып көтеру, маусым 2015ж.),  О.Бутенко - (пауэрлифтинг жатып көтеру, сәуір 2016ж.). 2 орын – Гурова Е. (60 кг), Устюгова (65 кг), (каратэ-до шинкиокушинкай 2017 ж.). 2 орын – Бутенко О. (жим штанги лежа 74 кг)( пауэрлифтинг 2017 ж.). 2 орын – Биназор Р.(муайтай 2017 ж.).

Жасөспірімдер арасындағы Олимпийада ойындары 2016 жыл – А.Мұхамадиев - 2 орын (конькимен жүгіру спорты командалық спринт, ақпан 2016ж.).

Дүниежүзілік қысқы Универсиада:

1 орын – Тен Д. (Конькимен мәнерлеп сырғанау).

Дүниежүзілік жазғы Универсиада:

2 орын – Либиров Р.(70 кг) (ушу 2017 ж.).

Азия Ойындары :

1 орын – Туленбай К. (70 кг ) (қазақ күресі 2017 ж.). 2 орын – Өтебек А. (60 кг), 2 орын – Қиялбек Н. ( самбо 2017 ж.). 2 орын – Соколенко К.,Муминов С. (шаңғымен тұғырдан секіру2017 ж.). 3 орын – Мезенцев Ф. (конькимен жүгіру спорты 2017 ж.)